Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 13278320
Vyhledávání:


restaurace
Za Komínem
 
Cukrovarská 738
667 01 Židlochovice
Jihomoravský kraj
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 774033107
Fax: 
E-mail:  info@zakominem.cz
URL:  http://www.zakominem.cz
Počet míst:  50
Parkoviště:  ANO
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  NE
Bezbariérový přístup:  ANO
Restaurace "Za komínem" vznikla kompletní rekonstrukcí budovy zámečnické dílny bývalého Cukrovaru Židlochovice, jehož historie se datuje od roku 1838. Jako jedna z posledních byla zachráněna před demolicí po ukončení cukrovarnického provozu tělovýchovnou jednotou Orel Židlochovice. Následně byl celý objekt rekonstruován a postupně předáván do užívání členům jednoty a veřejnosti. Nyní se zde nachází fitness, tělocvična, hala pro úpolové sporty a 2 kurty squash.
Prostory restaurace byly rekonstruovány s maximálním možným ohledem na historické prvky - ať už klenuté stropy anebo původní litinové podpěrné sloupy, které tvoří dominantní část prostoru. Součástí restaurace jsou dva bary, kuchyně a bowling se čtyřmi dráhami. Kapacita restaurace je 50 míst, kapacita klubu 30 míst.
V letní sezoně je k dispozici venkovní posezení s kapacitou 50 míst, v tomto prostoru je povoleno kouření.

 
Otvírací doba:
• Pondělí 10:00-22:00
• Úterý 10:00-22:00
• Středa 10:00-22:00
• Čtvrtek 10:00-22:00
• Pátek 10:00-0:00
• Sobota 10:00-0:00
• Neděle 10:00-22:00
Kuchyně:
• Česká
• Mezinárodní
 
Kreditní karty:

Stravenky:

nezadáno


Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
27.03.2016
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
340
Restaurace Za Komínem je součástí zrekonstruované budovy bývalého cukrovaru v Židlochovicích. Je rozdělena do dvou pater, kde v přízemí je samotná restaurace, v horním patře pak bar a bowlingové dráhy. V budově jsou dále squashové kurty, fitness tělocvična, hala pro judo a galerie. Interiér se snaží vycházet z původních dispozic zámečnické dílny a začlenit její historické prvky do celkového designu. Syté žluto-oranžové barvy stěn jsou doplněný černobílými velkoformátovými fotografiemi z historie provozu cukrovaru. Industriální atmosféru, tvořenou litinovými podpěrnými sloupy, mohutnými trubkami vzduchotechniky a kovovými osvětlovacími tělesy, zjemňují kožené lavice, polstrované židle a luxusní široké stoly, vše zářící novotou. Obsluha je pozorná a pohotová, ale lehce chladná, odtažitá a jakoby bez zájmu. V neděli po poledni je restaurace v podstatě plně obsazena a na uvolněná místa přicházejí hned další hosté. Je tu díky tomu poměrně hlučno. Běžný hovor se splétá s dětským křikem, reprodukovanou hudbou a do toho se přidává ještě třesk bowlingových koulí z horního patra. Jako motorista začínám objednávku nealkoholickým pivem od Birella. Následuje ho carpaccio z hovězí svíčkové s rukolou a opečenými tousty. Neohromí mě ani vzhledem ani chutí. Rukoly je zbytečně moc, oleje se zase nedostává. Uvítal bych třeba citron na dochucení, protože celek tak, jak je servírován, je sám o sobě dost nevýrazný. Jako hlavní chod volím penne s kuřecím masem a špenátem. Na rozdíl od carpaccia jsou těstoviny výborné. Jejich konzistence je krásně na skus, smetanový základ, maso i špenát jsou vynikající. Chutné a hladivé. Tvarohový koláč s malinovým přelivem má krásnou stylizaci s logem podniku vyvedeným pomocí kakaového prášku. To je ale také asi jeho jediné plus. Podle toho jak se mi lepí na zuby a namáhá žvýkací svaly, je ovoce v přelivu zřejmě nahrazeno gumovými kousky s malinovou příchutí. Děs a hrůza. Ani samotný koláč situaci nezachrání, není na něm totiž nic zajímavého a výjimečného. Projde ústy a člověk si toho skoro ani nevšimne. Závěr nedělního oběda zachraňuje káva z pražírny Pavin Caffé. Přistává mi na stole s plným servisem a je silná a dobrá. Upřímně přiznávám, že jsem od restaurantu Za Komínem očekával o něco silnější zážitek, než který si nakonec odnáším. Není to katastrofa, ale na velké jásání to bohužel také není.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
340


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz