Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 11609662
Vyhledávání:


restaurace
U Dvou koček
 
Svatošova 310
390 02 Tábor - Staré Město
Jihočeský kraj
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 381 256 802
Fax: 
E-mail:  svatek.josef@centrum.cz
URL:  www.ukocek.cz
Počet míst:  70
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  NE
Bezbariérový přístup:  ANO
Restaurace U Dvou koček se nachází v historickém centru Tábora a je schopna poskytnout služby až pro 75 strávníků současně a nově je k dispozici i letní terasa. Restaurace je zařízena v husitském stylu středověkých krčem. Kamenné zdi, klenuté stropy, členitý, ale velmi variabilní prostor pro jednotlivé hosty i pro větší skupiny zákazníků. Kuchyně je zaměřena nejen na klasická česká jídla (kachny, pečená kolena svíčková na smetaně, guláš, vepřová pečeně, knedlíky), ale i na mezinárodní kuchyni (ryby, steaky, gratinované pokrmy, zvěřinu, saláty). Jsme schopni uspořádat svatby, promoce, rodinné či firemní oslavy. Nabízíme výběr z bohaté vinotéky, která kromě kvalitních vín z celého světa obsahuje také vína z Moravských a Českých oblastí. Akceptujeme jak platební karty, tak platbu stravenkami. Každý pracovní den od 11:00 do 14:00 připravujeme dvě polední menu, u kterých je možné uplatnit další slevu pomocí našich věrnostních karet.

 
Otvírací doba:
• Pondělí 11:00-22:00
• Úterý 11:00-22:00
• Středa 11:00-22:00
• Čtvrtek 11:00-22:00
• Pátek 11:00-0:00
• Sobota 11:00-0:00
• Neděle 11:00-22:00
Kuchyně:
• Česká
• Mezinárodní
 
Kreditní karty:

Stravenky:Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
28.09.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
951
Restaurace U Dvou koček se nachází v historickém centru Tábora v jedné klidné a tiché boční uličce, vedoucí z centrálního Žižkova náměstí. Výzdoba interiéru se nedokáže rozhodnout, zda dá přednost duchu husitských středověkých krčem, nebo se oděje po vzoru sedlácké světnice. Jsou tu kamenné zdi a zídky, klenuté stropy, vyvýšené stupně a poměrně členitý, na maximum využitý prostor. Přesto se tady člověk necítí stísněně nebo omezeně. Na druhou stranu celkový pocit z vnitřního uspořádání je pocit přeplácanosti a neorganizovanosti, není v tom vidět žádný koncept ani jednotící prvek, který by tomu všemu dal pevný rámec.
Obsluha je mladičká, sympatická a příjemná. Děvčata lítají po place jako utržené ze řetězu a ještě se přitom stíhají usmívat a působit svěže a energicky. Přestože by se jim dala vytknout sem tam nějaká ta drobná chybička, jejich nadšení a elegance to stokrát vyváží.
Pro začátek objednávám víno a minerální vodu. Z bohatého vinného lístku vybírám soukromé vinařství Sedlák a jejich kabinetní ryzlink vlašský ročník 2016. Víno má žlutozelenou barvu, minerální až jemně zemitou vůni a chuť připomínající zelené jablko. Je krásně kulaté a vyvážené. Minerální voda posílá bublinky na hladinu ve sklenici pod značkou Toma Natura. Jako předkrm volím kachní paštiku na bylinkovém salátku s brusinkami, mandlemi a francouzskou bagetkou. Velmi konzistentní kompozice jde ruku v ruce s vynikající chutí. Jsem až překvapen, jak skvěle tady všechno funguje a vzájemně spolupracuje. Jednotlivé složky jsou přitom samy o sobě poměrně dost výrazné a osobité, přesto je to sevřený a harmonický koncert tónů a nálad. Hlavní chod má podobu grilovaného filetu z okouna s koprovým dipem, čerstvou zeleninovou oblohou, citronem a vařenými bramborami. Pokrm se prezentuje opět velmi příjemnou úpravou, která dává vyniknout jednotlivým položkám. Chuť krásně drží sevřenou linii, do níž přispívají všechny ingredience rovným dílem. Nic nepřečnívá a nic nechybí. Někdy stačí opravdu málo a výsledek je malý zázrak stejně tak, jako v tomto případě. Pro závěrečný dezert jsem šáhl do denní nabídky a pro jednou jsem neměl šťastnou ruku. Čokoládový dort je hodně hutný, těžký a extrémně sladký. Klasifikoval bych ho jako dietní chybu a nejnepovedenější položku večera. Bezejmenné espresso má co dělat, aby tento handicap srovnalo, ale daří se mu to.
Restaurant U Dvou koček asi málokdo označí jako táborský gastronomický top podnik, přesto se tu dá strávit příjemná chvilka ve společnosti velmi dobrého jídla. Já odtud odcházím spokojen.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
951


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz