Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 13340507
Vyhledávání:


restaurace
Radniční sklípek
 
Kovářská 20/2
767 01 Kroměříž
Zlínský kraj
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 608117226
Fax: 
E-mail:  info@rs-kromeriz.cz
URL:  http://www.radnicnikm.cz
Počet míst:  60
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  NE
Bezbariérový přístup:  NE
Naše nekuřácká restaurace byla pro Vás znovu otevřena začátkem léta 2010 na místě legendární Vinárny Zlatý Kohout. Naším cílem je poskytovat takové služby, abyste se u nás cítili jako na návštěvě u dobrých známých!
Gastronomie je jednoduchá. Necháváme vyniknout hlavní suroviny a nepřebíjíme je žádnými kořenícími přípravky a umělými ochucovadly. Nabídka pokrmů je užší. O to víc jsme připraveni reagovat na všechny Vaše požadavky. Nebojte se nás požádat o přípravu pokrmu, který jste v naší nabídce nenalezli. Dovolí-li nám to zásoba surovin, bude nám ctí Vám vyjít vstříc. V říjnu 2010 jsme byli úspěšně zařazeni do projektu Czech Specials, v kterém jsme se zavázali nabízet vždy alespoň jednu národní a jednu regionální kulinářskou specialitu, splňovat přísná hygienická kritéria a řídit se zásadami poctivého prodeje! Velice hrdi jsme na naši nabídku nápojů. Ať je to víno od pana Leblocha z Velkých Bílovic, chutné mošty z Lažan, čaje z „férového obchodu“, nebo káva připravená vyškolenými baristy.

 
Otvírací doba:
• Pondělí 9:00-22:00
• Úterý 9:00-22:00
• Středa 9:00-22:00
• Čtvrtek 9:00-22:00
• Pátek 9:00-0:00
• Sobota 9:00-0:00
• Neděle 9:00-18:00
Kuchyně:
• Česká
• Mezinárodní
 
Kreditní karty:

Stravenky:

nezadáno


Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
02.07.2016
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
682
Poloha Radničního sklípku v samém centru města Kroměříže ho předurčuje k vysoké návštěvnosti a pravdou je, že letní zahrádka je v podstatě permanentně obsazena. Uvnitř se pár volných stolů přece jen najde, což mě koneckonců také zachraňuje, neboť o mé rezervaci přes Restu.cz tady nemají žádný záznam. Interiér členité suterénní místnosti dává zadostiučinění názvu podniku. Křížové klenby, vitrážová oblouková okna, dlaždicová podlaha a jedna ze sekcí, kde bílou štuku nahrazují snad původní neomítnuté kameny, to vše předjímá náladu označenou slovíčkem „sklípek“ v názvu podniku. Obsluha je malinko rozevlátá a v prvopočátku hodně nejistá. Chci si objednat degustační čtyřchodové menu a musejí se jít zeptat, zda je to možné, k tomu chci povýšit snoubená vína z místních Arcibiskupských zámeckých sklepů o půl deci a opět je nutno odskočit pro vyjádření. Jakmile je ale moje objednávka v kuchyni, probíhá už vše bez větších zádrhelů. Menu otevírá pečená paštika z kachních jater podávaná na rukolovém salátku s hruškovým chatní a chlebem. Pěkná nekomplikovaná úprava koresponduje s vyváženým chuťovým vjemem. Paštika je krásně jemná, rukola přidává hořký tón a hruškové chatní v opozici zase tón sladký. Funguje to znamenitě. K tomu mám polosuché bílé víno odrůdy Muškát moravský 2015, které svým opojným aroma a intenzivním buketem předkrm skvěle doplňuje. Následuje mezihra v podobě jednohubkové kořeněné brambory a už je tady druhý chod: vykostěný filet z čerstvého kapra na hráškovém pyré s Ratatouille zeleninou a k tomu Veltlínské červené ranné opět v ročníku 2015. I v tomto případě musím pochválit úpravu na talíři. Je vidět snaha dát hostovi kromě gastronomického zážitku i ten vizuální, přičemž zvolená decentní forma působí přirozeně, vkusně a spontánně. Skvělé detaily, jako například jedlé květy u kapra, jsou pak třešničkou na dortu. Zbytek se ale nedává zahanbit: Ratatouille zelenina úžasná, pyré vynikající a kapr skvostný. Zlatým hřebem jsou ovšem jednoznačně hovězí líčka na tmavém pivě s konfitovanou sezónní zeleninou a bramborovou kaší. Výrazné, harmonické, nezapomenutelné. Tomuhle chodu není co vytknout, tady se dotýkám fajnšmekrovského nebe a je to zážitek nad zážitky. Jedním slovem: dokonalost. Po předchozích bílých vínech mám nyní na stole zástupce červených vín v podobě pozdního sběru Frankovky z roku 2014. Je ovocná, plná s krásným jemným závěrem. Zakončení pak patří smažené zmrzlině v krustě z ořechů a perníku, doplněné marinovanými višněmi, Arcibiskupskému zámeckému rosé sektu a espressu Rioba. Vše výborné až je mi trochu líto, že jsem už dospěl ke konci degustace. Na odchodnou dávám ještě kolumbijský rum La Hechicera a s pocitem příjemně stráveného večera opouštím Radniční sklípek.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
682


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz