Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 13281956
Vyhledávání:


restaurace
Radniční restaurace a pivovar Jihlava
 
Masarykovo náměstí 66/67
586 01 Jihlava
Kraj Vysočina
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  774 570 365
Fax: 
E-mail:  info@radnicni-jihlava.cz
URL:  www.radnicni-jihlava.cz
Počet míst:  0
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  NE
Bezbariérový přístup:  NE


 
Otvírací doba:
• Pondělí 10:30-22:00
• Úterý 10:30-22:00
• Středa 10:30-22:00
• Čtvrtek 10:30-22:00
• Pátek 10:30-23:00
• Sobota 10:30-22:00
• Neděle 11:00-16:00
Kuchyně:
• Česká
 
Kreditní karty:

Stravenky:Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
15.09.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
1175
Radniční restaurace, jak už sám název napovídá, se nachází v přízemí jihlavské radnice. Poloha je to více než příhodná a předznamenává vysokou návštěvnost, přesto není problém zde v sobotu večer nalézt volný stůl. Interiéru vládnou křížové klenby s dobovými freskami na stěnách a barevné vitráže oken. Přes vysoce sofistikovaný interiér, atmosféra nevykazuje prvky klidu a útulnosti. Spíše naopak, restaurantu vládne hektická atmosféra neustálého shonu a skrývané nervozity.
A stejné atributy charakterizují i personál. Zpočátku se zdá všechno v pořádku, ale s postupujícím časem a zaplněností podniku dámy ztrácejí kontrolu, působí zmateně a nestíhají. Není proto žádným překvapením třicetiminutové sezení naprázdno a čekání na objednávku. Je to natolik tristní, že v jednu chvíli dokonce přemýšlím o tom, že se zvednu a bez placení odejdu.
Večerní sezení otevírá šunkové karé s koprovou majonézou, cornichons okurkami a zeleninovým snackem. Je to jednoduché, ale přesto výrazné. Klidně bych i přidal té koprové majonézy a přeprogramoval její více či méně dekorativní působení na ryze funkční. Celkovému vyznění by to určitě prospělo. Na stole konečně přistává i objednané víno, Je to Zweigeltrebe, pozdní sběr 2016 od rodiny Špalkovy. Jedná se o krásně plné a harmonické víno s dlouhým závěrem. Kmotra mu děla minerální voda Mattoni jemně perlivá. Následuje exkluzivní studená polévka z pečených paprik, doplněná parmezánem. Je skutečně famózní a vysoce zapamatovatelná. Po krátké pauze přichází zlatý hřeb večera steak z hovězí svíčkové s pikantními červenými fazolemi a grilovanou zeleninou. Úprava na talíři je skvostná a vévodí ji, jak také jinak, flákota masa. Tento špalek hovězí svíčkové je vskutku dokonalost sama. Propečení na medium je dodrženo jako podle čítanky a jednoduše nemá chybu. Je to nádhera na pohled i na chuť. Fazole přidávají zemitý a kořenitý podtón, grilovaná zelenina to rámuje a zaštiťuje. Úžasný zážitek!!! Na cheesecake se slaným karamelem a marinovanými datlemi v Armagnacu, jakož i na závěrečné espresso lungo se smetanou, čekám nekonečných čtyřicet minut. Hrůza a děs. Totální selhání obsluhy. Když se oboje konečně objeví, mohu jen konstatovat, že i v tomhle případě podává kuchyně mimořádný výkon, zcela nesrovnatelný s výkonem obsluhujícího personálu. Cheescake je chuťově výrazný a překvapivě odlehčený. Káva hladí a konejší.
Mám za to, že Radniční restaurace doplácí na lidský faktor. Přestože se dámy, zajišťující obsluhu na place, snaží, není to prostě a jednoduše dost dobré. Celý zážitek z výborného jídla tak jde díky tomu do kopru, což je opravdu škoda. A to se ani nezmiňuji o skutečnosti, že ani nejsou schopni dát jakékoli doporučení. Radniční restaurace je tak krajinou protikladů: na jedné straně excelentní jídlo, na druhé mizerný servis. Až tyhle rozpory vyřeší, budou dost možná jedním z jihlavských top restaurantů. Zatím bohužel…
zyrkhon +1  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
12.05.2012
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
226
Radniční restaurace má zase jiného majitele, který vybudoval také minipivovar s pivnicí. Při zatím první návštěvě jsme zašli do restaurace. Již ve vchodu do budovy ucítíte charakteristickou vůni (zápach) linoucí se z pivovaru, který ale není cítit v restaurace.
Při naší návštěvě (sobota, cca 15:00, takže pro většinu na oběd pozdě a večeři brzo) byla restaurace úplně prázdná, na place 3 servírky (z nichž některé zakládaly stoly na večeři) a nahlas puštěná hudba. Po našem příchodu a usazení obratem hudbu ztišily a změnily žánr hudby na decentní.

Objednávka proběhla bez problémů, - bylo pěkné dostat zase v nějaké restauraci na stůl pozornost podniku - nebyla to žádná extra kreace, ale čerstvý domácí chleba a tvarohová pomazánka, což na naladění žaludku postačí. Dále jsme ochutnali:
- cibulový krém s fenyklem a houbami: velmi jemný, hladký a krémový, skoro bych nepoznal, že byl z cibule, chuť možná mohla být výraznější
- pečené čerstvé kuřecí prso s opečenou polentou a restovanou
zeleninou (stále nabídka): šťavnaté maso, polenta pěkně do zlatova, bez připomínek,
- cassoulet z konfitovaného kachního stehna s fazolemi a pikantní klobáskou (speciální nabídka): maso měkké, šťavnaté, fazole pěkně tvrdší dochucené špekem, klobáskou a gril. rajčetem - bez výhrad.

Na dezert už nezbylo místo :(. K pití voda a také obě piva z minipivovaru - nejsem extra znalec piva, ale chuťově byla obě velmi dobrá.

Prostor resto (stropní klenby, umístění na náměstí) vybízí k pokusům o solidní vaření, což by se mohlo konečně podařit. Na resto potěší i příjemná a usměvavá obsluha, zakládání příborů v bílé rukavičce či nahřáté talíře.
Drží palce a doufám, že Jihlava má další fajn resto (mimo těch 2-3, které za něco stojí).
2 hodnocení 3 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
543


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz