Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 11640237
Vyhledávání:


restaurace
Portfolio
 
Havlíčkova 1
110 00 Praha - Nové Město
Praha
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 224 267 579
Fax: 
E-mail:  info@portfolio-restaurant.cz
URL:  www.portfolio-restaurant.cz
Počet míst:  100
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  ANO
Bezbariérový přístup:  ANO
V našem vidění světa nenajdete odstíny šedi a stereotypní život až za hrob. My vidíme barevný svět plný příležitostí, chutí a zážitků. A přesně do takového světa vás chceme vzít. Světa, kde vše stojí na kvalitních a prověřených základech s trochou toho "koření", které oddělí dobrou večeři od prvotřídního zážitku. Aby tomu tak bylo, vzali jsme si na pomoc opravdu správně nazrálá vína, která jsou právě teď ve své nejlepší kondici.
Dovolili jsme si připravit vám také trochu krásy v interiéru restaurace, kde najdete nádherné prvky předních českých výrobců, jako jsou Brokis by Lucie Koldová, Situs nebo Hanák.

 
Otvírací doba:
• Pondělí 11:30-14:00, 17:00-23:00
• Úterý 11:30-14:00, 17:00-23:00
• Středa 11:30-14:00, 17:00-23:00
• Čtvrtek 11:30-14:00, 17:00-23:00
• Pátek 11:30-14:00, 17:00-23:00
• Sobota 12:00-14:00, 17:00-23:00
• Neděle nezadáno
Kuchyně:
• Mezinárodní
 
Kreditní karty:

Stravenky:

nezadáno


Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
24.08.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
2630
Portfolio restaurant se nachází na křižovatce ulic Havlíčkova-Hybernská jen pár kroků od pražského Masarykovo nádraží a Prašné brány. Vysoce sofistikovaný interiér, který je sám o sobě uměleckým dílem, je rozčleněn do několika samostatných místností a rozkročen přes dvě patra. Nutno podotknout, že žádná z místností není stejná a přitom všechny ctí jeden jediný koncept, který se prolíná celý podnikem od vstupních dveří až po poslední kout vinného sklepa. Přitom nejde o žádné opulentní a bohatýrské designy, naopak střídmost a důraz ne jednoduché detaily tu hrají prim a vytvářejí vpravdě příjemné a útulné prostředí. Dost podobné je to i s personálem.
Ochotný, milý, usměvavý, korektní s jasně definovanými úkoly, které plní s noblesou a grácií. Jsou tak diskrétní a přesní, že si v první chvíli člověk ani nevšimne, jak dokonalý a profesionální servis nabízejí. Nejpozději s prvním přineseným jídlem nebo vínem je už však všechno jasné, protože vše krásně představí a popíší, aby následně popřáli svým hostům dobrou chuť. Drobnost, která už dnes není v českém pohostinství věcí tak docela samozřejmou, jak by se na první pohled zdálo.
Už při rezervaci jsem uvedl, že mám zájem o 5-chodové degustační menu a nyní už jen upřesňuji, že chci i vinné párování. Startovním výstřelem je amuse bouche v podobě žampionového krému se zauzenou řepou a ořechy. Servírováno je v hrníčku na platu, vystlaném semínky. Musím říct, že se jedná o výtečný začátek. Poté už přichází na řadu ono zmiňované degustační menu. Prvním chodem jsou restované červené krevety, na papájovém tartaru se zázvorem, thajskou bazalkou a kešu oříšky, to celé doplněné freshem z vodního melounu. Krásně tady funguje ono spojení mořských plodů se sladkým akcentem melounové omáčky. Koneckonců svoje si přidá i snoubený Riesling Hexamer, jehož jiskřivě ovocná chuť krásně koresponduje s delikátností krevet. Vyměňujeme talíře i sklenice. Objevuje se zauzený hovězí flank steak marinovaný v sezamu a hoisinu, k tomu je závitek z grilované zeleniny, vinaigrette z granátového jablka a bazalky a barbecue omáčka. To vše je doplněno bílým suchým vínem Collestefano Verdicchio di Matelica. Nechci předjímat věci příští, ale myslím si, že tohle je top večera. Celé je to komplexní a výrazné, sevřené v jedné základní linii, z níž se rozbíhají jednotlivé chuťové nuance, které ohromují a překvapují. Dokonalé!!! Přecházíme k hlavním chodům. Tím prvním je filet z mořského vlka s kuskusem, limetkou a zázvorem, doplněný o pak choi, zeleninovou salsu a mátovo-ančovičkovou pěnu, tím druhým pak telecí svíčková s raviolou plněnou telecí salsicciou a uzeným jazykem, doplněná mrkvovým pyré, savojským zelím a omáčkou z lišek. Oboje je krásnou ukázkou kulinářského mistrovství ve dvou odlišných podobách. Zatímco mořský vlk je střízlivý v úpravě, ale nesmírně zajímavý svým různorodým chuťovým projevem, telecí je naopak servírováno jako poměrně složitá kompozice, která ovšem nenabízí zase až tolik chuťových barev a tónů, spíš rezonuje v jediné tónině. K rybě je do sklenice naléváno růžové víno Chateau Minuty, telecí pak doprovází červené Lisini San Biagio. Obě jsou rozkošná. Na řadě je závěrečný dezert. Je jím jablečný gratin s kardamomem a badyánem, doplněný fíkovou marmeládou, karamelovými burizony a žloutkovým krémem. Společníka mu dělá dezertní víno Muscat de Beaumes de Venise. Přiznávám, že před přinesením této dvojice jsem chvíli váhal, zda na ně mám ještě sílu, protože už u telecího chodu jsem se cítil plný a odfukoval jsem, ale jakmile jsem okusil, jsou obavy rychle zapomenuty. Gratin je nádherně lehký a jemný, doslova se rozplývá v ústech. Muscat de Beaumes je pak slaďoučká tečka jak se patří. Na slehnutí a zažití si dávám vynikající kávu a pomalu se s Portfoliem loučím.
Venku se mezitím přehnal lehký deštík, který malinko vyčistil vzduch a smyl prach z ulic. Portfolio také probralo a vyčistilo mé představy o kvalitní a dobrém jídle a já odtud odcházím se zážitkem, na který budu bezpochyby ještě dlouho vzpomínat.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
2630


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz