Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 13281097
Vyhledávání:


restaurace
Pla
 
C/BELLAFILA 5
08002 Barcelona - Barri Gotic
Katalánsko
Španělsko
Přibližná poloha

Tel.:  +34 934 126 552
Fax: 
E-mail:  restaurant@elpla.cat
URL:  http://www.elpla.cat/pla/barcelona-restaurant/index.html
Počet míst:  40
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  NE
Bezbariérový přístup:  NE
Restaurace zaměřující se na haute cuisine v historickém centru Barcelony, nabízející prvotřídní kulinářské zážitky za využití typických surovin regionu

 
Otvírací doba:
• Pondělí 19:30-0:00
• Úterý 19:30-0:00
• Středa 19:30-0:00
• Čtvrtek 19:30-0:00
• Pátek 19:30-0:30
• Sobota 19:30-0:30
• Neděle 19:30-0:00
Kuchyně:
nezadáno
 
Kreditní karty:

nezadáno
Stravenky:

nezadáno


Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
Pat Smith +1
12.09.2010
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
900
Rozhodl jsem se, že kromě českých restaurací, které jsem odzkoušel budu postupně hodnotit a přidávat i všechny možné restaurace, které jsem odzkoušel na mých cestách po světě a začinám restaurací Pla v Barceloně, kterou jsem navštívil na konci léta 2010. Měl jsem tehdy předem připravený program včetně restauracím které chci navštívit a restauraci Pla jsem si vybral na základě skvělých hodnocení na jiných internacionálních srovnávacích serverech. Restauraci jsem navštívil se svou tehdejší přítelkyní hned první večer po příletu jako takový předprogram pro návštěvu Fontany Magicy, kterou jsme v plné kráse mohli zažít jen ten den. V restauraci je nutná rezervace, jelikož se jedná o vyhlášený podnik. Bohužel retaurace otevírá relativně pozdě, coź ovšem ve Španělsku není nic neobvyklého. Šlo mi o to, aby tento večer byl výjimečný a musím říct, že to vskutku byl a nikdy bych nečekal, že budu na tuto restauraci dodnes vzpomínat. Jedná se totiž o jednoznačně nejlepší podnik, který jsem kdy ve svém životě navštívil, a to přestože jsem jich i přes svůj relativně mladý věk navštívil skutečně hodně.

Je pravda, že jsme tehdy šetřili tak trošku, co se týče ubytování, ale na druhé straně jsme si to vynahrazovali kulinářsky a po kulturní stránce, nicméně jsme to do této restaurace neměli daleko, jelikož se stejně jako náš hotel nacházela v gotické čtvrti Barcelony, poblíž zastávky Jaume I. a Placa St. Jaume. Je tak trošku schovaná v jedné z mnoha bočních uliček. Má nezaměnitelnou romantickou atmosféru a neskutečně milý a snaživý číšník si k nám ihned přisedl a vyprávěl nám o dnešním doporučení menu. Poděkovali jsme a požádali přesto o možnost nahlédnutí do jídelního lístku, kde nás ihned zaujalo Carpaccio z černého iberského prasete, které chuťově doplňovalo pár kapek speciální omáčky. Z hlavních chodů jsme si vyhlídli uzeného grilovaného lososa podávaného dle doporučení restaurace v úpravě "rare" spolu s houbovou omáčkou a ovocným čatním. Jako víno jsme si vybrali ten den aktualně rozlévané víno, přičemž jsme však měli dát na doporučení pana vrchního, který nám doporučoval láhev jiného vína.

Už z předkrmu jsme se olizovali až za ušima, pokud je vhodné to o tak exkluzivním podniku říci. Doposud mi nebylo známe, že je možné z jakéhokoliv vepřového vyrobit Carpaccio, pravda je, že doma si to nevyrobíme, protože je to bez hrozící újmy na zdraví možné právě jen z iberského vepře. Bylo přímo neuvěřitelné, jak sladěné byly chutě masa a ta trocha omáčky na dochucení. Už jsem začínal mít obavy, jestli tomu bude hlavní chod moci konkurovat. To jsem ovšem ještě netušil, že pan kuchař je zřejmě čarodějem ze země Oz. Nikdy v životě jsem totiž nejedl v restauraci nic lepšího než jeho lososa. Jednalo se o velmi puristické jídlo, kde dominantou byla pravě ryba samotná a popsat jak lahodná byla je přímo nemožné, protože na to slova nestačí. Houbová omáčka a čatní, které byly umístěny profesionálně zdobičkou přes talíř se náramně doplňovaly a i každá komponenta sama o sobě působila v ústech jako chuťová bomba. Vzápětí se mi podařio v e-mailové komunikaci z personálu vydolat, že v omáčce použité houby byly: Hlíva máčková, žampiony a hlíva ustřičná, ingredience čatní jsem se kvuli jazykové bariéře již nedozvěděl, avšak se domnívám, že jednou komponentou mohly být maliny nebo brusinky či obojí, kdo ví...Ryba se každopádně úplně rozplývala na jazyku a rovněž geniálně ladila s omáčkami. Zcela nezapomenutelný zážitek. Víno, které jsme měli bylo samo o sobě chutné, bohužel k tomuto receptu ne příliš vhodné, jak jsem se již zmíni byla to ale spíše naše chyba. Příště bych k takovému pokrmu zvolil spíše nasládlé bílé víno, které by to ucelilo. Docela hodně mě mrzí, že jsme poté již museli spěchat k fontáně, protože jsem přesvědčený, že dezert by pak byla ještě taková třešnička na dortu...

Komentář - Pat Smith (15.05.2012 11:32)
...V dalších dnech jsem navštívil ještě celou řadu dalších restarací, kde servírují tradiční španělskou kuchyni, což se samozřejmě o restauraci pla nedá říct, protože zde člověka očekává haute cuisine a byť jsem se v Barceloně naučil vážit si španělské kuchyni, tak mě ani jedna z ostatních restaurací neutkvěla tak v paměti jako Pla, kterou bych určitě navštívil znovu, kdybych se zase někdy octl v Barceloně. Tady prostě sedělo vše a i když se jedná na mé poměry o hodně drahou restauraci, tak nelituji ani jednoho centu, který jsem tam nechal..a i kdyby si účtovali jednou tolik, tak by to stále nebylo nehorázné. Prostě vřele doporučuji všem, kteří se chcou někdy podívat do Barcelony.
1 hodnocení 2 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
900


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz