Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 11387918
Vyhledávání:


restaurace
La Villa
 
Stráže 3661
760 01 Zlín - Mladcová
Zlínský kraj
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 571 612 044
Fax: 
E-mail:  info@lavilla.cz
URL:  www.lavilla.cz
Počet míst:  70
Parkoviště:  ANO
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  ANO
Bezbariérový přístup:  ANO
La Villa je gastronomickou restaurací zaměřenou na mezinárodní kuchyni s akcentem na francouzskou gastronomii. Během dne zde panuje uvolněná atmosféra ve stylu „francouzského bistra“ a za soumraku se z ní stává „fine dining“ restaurace. V její atmosféře lze vycítit ovlivnění francouzským „art de vivre“. Díky výhledům do okolní zahrady, která má svou nezaměnitelnou atmosféru v jakémkoli ročním období, má restaurace, a to i přes své umístění ve městě, až venkovskou perspektivu. V letních měsících si mohou hosté užít posezení na venkovní terase.
O gastronomické zážitky se stará šéfkuchař Petr Samsonek se svým týmem. Důraz klade na kvalitu a čerstvost surovin. V kuchyni panuje jednoduchá rovnice mezi vstupní surovinou a její výslednou úpravou. Prožitek by samozřejmě nebyl kompletní bez výborných vín, o která se stará sommeliér Lukáš Januška. Vinné párování není jen o tom zdůraznit víno nebo jídlo, ale vytvořit souhru a společnou dokonalou harmonii.
S tím vším ladí i oblečení personálu od mladé slovenské návrhářky Emmy Klein pod módní značkou Hellenski.

 
Otvírací doba:
• Pondělí nezadáno
• Úterý 11:30-14:30, 18:00-22:30
• Středa 11:30-14:30, 18:00-22:30
• Čtvrtek 11:30-14:30, 18:00-22:30
• Pátek 11:30-14:30, 18:00-23:00
• Sobota 11:30-14:30, 18:00-23:00
• Neděle nezadáno
Kuchyně:
• Francouzská
• Mezinárodní
 
Kreditní karty:

Stravenky:

nezadáno


Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
27.06.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
1780
Restaurace La Villa sídlí v zrekonstruované Vavrečkově vile v kllidné části Zlína na začátku čtvrti Mokrá. Obklopena velkou zahradou se vzrostlými stromy nabízí jedinečnou atmosféru venkovského genius loci. V interiéru je tento styl umocněn ve svém jádru jednoduchými, ale přesto vpravdě geniálními jednotlivostmi, počínaje onyxovým krbem, parketovou podlahou, keramikou, přes dřevěné vitríny, umělecké obrazy až k famózním designovým lustrům. Vše v dokonalé harmonii a s jedinečným nádechem historie. Když se k tomu ještě přidá prvotřídní servis, je nakročeno ke skutečným gastronomickým zážitkům.
Personál je opravdu na vysoké profesionální úrovni. Úslužný, vstřícný a poučený. Jejich průvodní slovo ke každému předkládanému jídlu a vínu je dokonalost sama. Několikrát během večera se přistihnu při tom, že se mi zbíhají sliny už ve chvíli, kdy mi obsluha předkládá daný chod a představuje mi ho. V jejich přístupu nedokážu najít jedinou chybičku. Předvádějí na place neskutečný koncert.
Z krásně sestaveného jídelního lístku vybírám degustační menu Le Pin společne se snoubenými víny. První přichází na stůl amuse bouche v podobě salátku z lišek. Má otevřít chuťové buňky pro nevšení zážitky. A opravdu se mu to daří. Je to decentní a deligátní současně. Nicméně ty pravé zážitky přicházejí až se studeným předkrmem, kterým je siven arktický marinovaný v limetě a jalovci se salátovou okurkou s koprem a fenyklem. K tomu je do sklenice naléváno bílé víno Weingut Arndorfer Gemischter Satz ročník 2016. Je skutečně neuvěřitelné, jak všechno dohromady krásně pracuje a souzní. Nemám jedinou připomínku. Takhle má prostě vypadat dokonalý předkrm. Trumfnout se ho pokouší pošírované vejce s bramborovým rösti a krémem z uzené cibulky. Může být něco lepší než dokonalé? Ano, může. Tento chod to potvrzuje. Začíná to omamnou vůní, pokračuje to sametově hladivou konzistencí a končí to labužnickou nirvánou, kde už lidské smysly ztrácejí kontakt s realitou. Ve sklenici tomuto zázraku sekunduje Sonberkovo Chardonnay-Pinot Gris z roku 2013. To už ale přicházejí mušle svatého Jakuba s černým letním lanýžem, květákovým pyré a chlebovým crumble. Laťka jde opět nahoru. Tady funguje všechno se vším v takové souhře, že mi až praská za ušima a olizuju se jak mlsný kocour. Ve sklenici mám výtečné bílé cuvée Pur Sang blanc de blancs z vinařského domu Gisele Devavry v ročníku 2007 a skutečně nevím, jestli ještě stojím nohama na zemi nebo se už vznáším někde v neskutečnu. Přichází lehká mezihra v podobě malinového sorbetu, který má oddělit jeden excelentní zážitek od druhého. Na řadě je totiž jehněčí hřbet a ossobuco se sezónní biozeleninou a mladou bramborou, to vše podpořené jediným zástupcem červených vín Les Fontanilles Minervois od Anne Gros & Jean-Paul Tollota z roku 2016. Opět je to záležitost par excellence, i když mušle mi chutnaly více. Každopádně maso je tak skvostně připravené, že nezbývá než se před šéfkuchařem Petrem Samsonkem sklonit až k zemi. Famózní jahodový sorbet s mandlovým crumble a želé, doplněný kabinetním Rieslingem Lorcher Schlossberg od Augusta Kesselera, už jen potvrzuje, že tento večer jsem zažil něco mimořádného. A to ještě přichází společně s výborným espressem sladké kávové pečivo mignardises. Úplnou tečkou za návštěvou La Villa restaurantu je armagnac Lacave Hors d´Age XO. Jeho hedvábná struktura mě vyprovází ze dveří restaurantu a dává vzpomenout na všechny jedinečné okamžiky tohoto večera.
La Villa je podnik, který si zaslouží hlubokou úctu a zájem všech, kdo mají rádi výborné jídlo, dodané na stůl současně s jedinečnou atmosférou, noblesou a grácií. Odcházet odsud je stejné, jako být vyhnán do bezútěšné deštivé noci s hřejivým pocitem zázraku v srdci.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
1780


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz