Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 13287490
Vyhledávání:


restaurace
Klub cestovatelů
 
Veleslavínova 14
612 00 Brno - Královo Pole
Jihomoravský kraj
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 549 213 099
Fax: 
E-mail:  brno@hedvabnastezka.cz
URL:  http://www.hedvabnastezka.cz/brno
Počet míst:  50
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  ANO
Bezbariérový přístup:  NE
Restaurace s autentickými arabskými a indickými jídly, nekuřácké prostředí (s vyjímkou vodních dýmek s exkluzivními tabáky). Letní klidná zahrádka ve vnitrobloku. Každý čtvrtek orientální tanečnice, 60 druhů čajů, pravidelné přednášky, promítání a etnické večery, každý měsíc nová výstava fotek, internet a WiFi zdarma, kouzelná mapa přání, cestovatelská seznamka ...

 
Správcem této restaurace je: tashi
 
Otvírací doba:
• Pondělí 11:00-23:00
• Úterý 11:00-23:00
• Středa 11:00-23:00
• Čtvrtek 11:00-23:00
• Pátek 11:00-0:00
• Sobota 12:00-0:00
• Neděle 12:00-22:00
Kuchyně:
• Arabská
• Indická
 
Kreditní karty:

Stravenky:Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky v posledních 6 měsících.

Zobrazit starou diskuzi


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
Medy +1  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
14.03.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
273
Příjemná restaurace s autentickou kuchyní. Nehledejte zde nic extra luxusního, příjemné cestovatelské prostředí, kde si čekání na jídlo můžete zpestřit čtením různých cestopisů a kde obsluze odpustíte pár excesů. Na výběr různé druhy sypaných čajů a cizokrajné nápoje. Dal jsem si zelený čaj sencha, Manželka rozlévané jihoafrické víno. K jídlu jsem zvolil jako překrm mix. Tedy výběr ze 4 druhů předkrmů v menším množství. Vybral jsem si Kibbey makli, falafel, makdous a warak inab. Makli bylo mírně sušší, ale velice chutné. Falafel vynikající. Makdous mě úplně nezaujal, ale chuťové příjemný. Warak inab byl také velice chutný. Jako hlavní jídlo jsem si dal zeleninové Biriyani. Osobně bych u jídel uvítal více výrazné chuti, ale i tak mi jídlo opravdu chutnalo. Vyvážená chuť a skvělá dochuť pikantnosti. Manželka si dala kebab Shish taouk. Kuřecí kebab trochu přismahnutý a některé kousky lehce chutnaly spáleně. Jako dip si k tomu dala Tarator a v kombinaci s ním byly chutě vyvážené. Pokud máte zájem ochutnat arabskou, libanonskou či indickou kuchyni, doporučuji. Nehledejte extra kulinářský zážitek, ale autentickou kuchyni zde dostanete.
Moto +1  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
19.11.2014
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
250
I když znám web Hedvábná stezka, nějak mi unikalo, že provozují restauraci nedaleko. Upozornil nás na ni známý, který tam chodí na polední menu, které vychvalovat. Po přečtení předešlé recenze jsme tedy trochu váhali, nakonec jsme to ale riskli a zašli na večeři.
Lokál tedy ze 2/3 zaplněn, což signalizovalo v době, kdy bylo ještě brzy na večeři, že je docela slušný zájem hostů o podnik. Když jsme dali místo, s výhledem na pult, chvíli si nás nikdo nevšímal, za nějakou minutku se ovšem přihnal mladík s obrovskými omluvami, že něco musel dořešit, což jsme brali a postupně se u nás obsluha propracovala k hodnocení "vynikající". Kluk který nás obsluhoval byl komunikativní, příjemný a přitom nevtíravý, dali jsme na jeho doporučení a zvolili jehněčí, já kebab Sugar a paní kaftu Halabiyeh a pro začátek pivo 11%, tuším z Liberce, bylo pitné, neurazilo ani nijak zvlášť nezaujalo. Příště jej ale klidně zopakuji. Jídlo bylo ale výborné, pro nás neznámé kořenící ingredience, maso propečené a přitom šťavnaté, paní měla mleté jehněčí v usmažených šiškách a také velmi pikantní, paní to definovala jako jemně pikantní, nemá ráda příliš ostrá jídla a toto bylo přesně co ji vyhovovalo.. K tomu byla pita a jednu jsme si napůl přidali. Trochu mi připomněla dobu když jsem byl malý a se segrou jsme mámě brali uválené těsto na nudle a opékali na kamnech. U jídla s chuti podepřenou předešlým pivem, mi bylo líto každého mizejícího sousta kebabu. Až bylo bohužel dokonáno, dal jsem na završení pivní speciál Primátor z Náchoda. Tmavší třináctka byla opravdu zajímavá, trochu nasládlá se zvláštní příchuti kterou jsem nedokázal definovat, byla ale příjemná, snad trochu po medu, či nepatrnými stopami nějaké byliny, paní zase měla pocit karamelu. Každopádně jsem si na pivu také zamlsal a zaujalo mne.
V restauraci funguje wifi a lze platit i kartou, což jsem nevyužil, páč nechci dávat vydělat bance na úkor příjemného podniku kam se jistě vrátíme. máme ji zařazenu v naších oblíbených*.
Ještě bych zmínil prostředí. Restaurace se nám opravdu líbí, je to naše krevní skupina, není přehnaně noblesní, je přitom vkusná a souzní se záměrem cestovatelské restaurace. Atmosféru dotváří nádherné dekorativní fotografie na stěnách. Restaurace je příjemná jako dobře zasezené křeslo. Společnost tam byla docela různorodá, především mladá. Procházel kolem nás i vousatý chlap s obrovským psiskem a také tam chvíli plakalo dítě. Jak jsem později zjistil, bylo v kočárku u stolu obsazeného cizojazyčnými hosty. Při placení nás obsluhující mladík pozval na následné akce a i pivní speciality které připravuji. Včetně nějakého tišnovského piva, dodnes jsem netušil, že je v Tišnově pivovar.
Dodám, že všude čisto včetně wc a nekouří se tam, takže vhodné prostředí i pro novorozence a příště si tam možná vezmeme i našeho pesana a že bude příště je jisté.
Doplnění: Obrázek restaurace na Fajnšmekru není aktuální. Nyní to tam vypadá jinak, nemohu porovnat s původní realitou, dle obrázku ale dávám přednost současnému vzhledu.

Komentář - theodor Certifikovaný uživatel Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace (20.11.2014 21:55)
No z "pesana" budou v arabské resto jistě nadšeni. Nepřejmenujete ho před tou návštěvou na "Bobiká" :-/
Eudy +1
08.02.2014
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
375
Po několikaletém pobytu na blízkém východě jsem se rozhodla ponořit se do vůní arabské kuchyně i zde v Brně. Prvním varovným signálem mohlo být nasátí vzduchu po vstupu do restaurace. Po typicky arabských sytých vůních koření nikde ani stopy. Přičítala jsem to skoré hodině a doufala v labužnický zážitek. Objednali jsme si velké libanonské menu. Druhé překvapení čekalo v jídelním lístku. Restaurace není pouze arabská, ale nabízí i indické menu. Atmosféru tudíž meditujcí Ind na obrázku nepřidal. Opět jsem se snažila v duchu omluvit s tím, že samotná arabská kuchyně by asi tolik netáhla. Možná naivně jsem doufala v typickou arabskou atmosféru, kdy majitel restaurace bude trávit čas poposedáváním s hosty a klábosením a alespoň kuchař bude opravdu Arab. Do kuchyně jsem neviděla. Ale pokud někdo může suchou a tvrdou baklavu s přepraženými lískovými oříšky polít cik-cak rozpuštěnou čokoládovou polevou, pak snad nikdy baklavu neviděl ani z rychlíku. Měla jsem velký hlad, tak jsem jídlo snědla, ale při každém soustu jsem se styděla před manželem, kterému jsem kulinářské zážitky z Arábie dříve nadšeně vypravovala. Směs grilovaného masa pro dva vystačila k zahnání hladu tak tak, ale rozhodně jsem se nepřejedla. Po typické arabské marinádě sedmi vůní ani stopa. Ze středomoří jsem byla zvyklá na záplavu zeleniny která neodmyslitelně k masu patří, smažené pomfrity a čerstvý doma dělaný chobz. Na to mi zůstaly jen staré vzpomínky z doby před léty. Na talíři pro dva se nyní choulila opečená půlka jednoho rajčete a plátek cibule (fakt nekecám). Vrchol nastal tehdy, když nám k libanonskému menu nabídl číšník čatní. Myslela jsem si nejprve, že žertuje. Obsluha sice velmi slušná, milá, ale na celou restauraci s dobře 15 stoly jen 2 obsluhující, které neměli šanci stíhat.
Závěrem mi bylo líto takto stráveného večera. Raději bych zaplatila dvojnásobek a přitom se opět zasnila nad vzpomínkami z mládí.
Nechci úplně restauraci křivdit, možná indická část je skvělá, to nevím.

Komentář - diabolka (16.02.2014 22:14)
Tak co z tehle arabské restaurace udělali.......Kdysi pěkná,velice dobrá restaurace, mohliv nní být i kuřáci.Ale po tom co zrušili Aini a jiné holky,jiný název a kuřáci ne tak mne tam nedostane nikdo.Dřív jsem tam chodila ráda ale z téhle hrůzy fakt diky ale ne
LucieN +3
16.11.2012
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
312
Máme Klub cestovatelů rádi. Obsluha je taková amatérská, ale co by jinde vadilo, sem tak nějak patří. K jídlu jsme si tradičně dali ode všeho trochu, arabská kuchyně k tomu svádí. Takže sambousky, hommos, falafel, klobásky márquez, plněné zelné listy, kibbey ... Všechno dobré. Pivo ok. Na posezení a pokec vážně dobré místo.
Ross +1  Uživatel s více jak 5 hodnoceními restaurace
29.01.2012
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
250
Dnes jsme zde byli s přítelkyní na večeři a byla to velice příjemná změna. Nemůžete tu čekat kulinářské zázraky, ale jídlo je dobré a můžete zde ochutnat spoustu nových a zajímavých chutí. Především o to v této restauraci jde. Mohlo by se zdát, že ceny jsou tu vzhledem k porcím vyšší, protože toho na talíři opravdu moc nedostanete. Ovšem jídla jsou zde sytá, takže odcházíte najezeni. Co se týče obsluhy, ta opravdu profesionání není, na druhou stranu musím říct, že za poslední rok jsem tak milou a příjemnou obsluhu v restauraci nepotkal. Snad jen někomu by mohly vadit fotky všemožně upraveného hmyzu v jídelníčku :)
obcasny_host +4  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
19.12.2010
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
180
Neprofesionální obsluha
zyrkhon +1  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
15.05.2010
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
415
Byli jsme s přítelkyní na večeři někdy v květnu, přesné datum už si nepamatuji. Večer jsme pojali jako ochutnávání předkrmů. Přítelkyně začala čočkovou polévkou (velmi dobrá), já papadam plackou. Poté mix předkrmů - nakládaný lileček s ořechy a papričkami, vinný list plněný rýžovou kořeněnou směsí, taštička plněná mletým jehněčím masem, libanonské klobásy v rajčatové omáčce s citrónovou šťávou, olivy, taštička se špenátovou náplní, dva druhy taštiček plněných mletým jehněčím masem, cibulí, bulgurem a piniovými oříšky, pasta z cizrny s olivovým olejem. Vše moc dobré, zvláště bych pochválil taštičky plněné jehněčím. Poté ještě libanonský sýrový tvaroh s olivovým olejem a mátou. Také OK. Na závěr jsme si dali mix dezertů - to byla opravdu fantazie (a pozor - velmi velká porce ).
Problém byl s pita chlebem a capati plackami - zkoušel jsem oboje a oboje nevalné chuti, suché, gumové, prostě hnus. Typický supermarket produkt, což mě dost mrzí i překvapuje, protože to srazí zážitek z jídla o hodně procent dolů (capati si dělám sám doma a je to velmi, velmi jednoduché).
Od obsluhy toho moc nečekejte, divka byla podprůměr, kluk se snažil, ale i tak nic extra. Některé stoly byly vyzvány k placení baru ...
Prostředí není špatné, celkem průměr, na stěnách jsou velmi pěkné fotky a jídelní lístek je vtipný a originální doplněný spoustou fotek.
K pití mají velký výběr dobrých čajů a pivo Černá hora (které opravdu není nic extra).

Stačilo by dělat domácí capati placky a pitu, trochu namotivovat obsluhu (a vyměnit pivo) a je to moc fajn restaurace s netradiční kuchyní.
sunny79 +1  Uživatel s více jak 10 hodnoceními restaurace
24.07.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
200
Opravdu velke zklamani. Po precteni skoro vsech recenzi jsem se do restaurace velmi tesila na nejake skvele kureci nebo jehneci, korenene, se spoustou palivych omacek. Misto toho jsem dostala naservirovany vysuseny kureci saslik s rajcatovou omackou, ktera chutnala uplne stejne jako zakladni omacka na pizzu. Myslim si, ze oregano a bazalka do stredovychodni kuchyne vubec nepatri. Pita placka byla studena, sucha a tvrda.

Jedine co nam chutnalo, byla smazena palacinka jako dezert, opravdu chutna.

Jsem zklamana a uz sem urcite neprijdu.

Fafejta +1  Uživatel s více jak 10 hodnoceními restaurace
27.06.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
550
Kuchyni musím opět pochválit,nic bych jí nevytkl.Vyzkoušeli jsme další,pro našince,speciality.I výběr všech nápojů se nám moc zamlouval a tak jsme i takto lehce "pocestovali".A když jsme si na moc pěkné letní zahrádce na závěr pokouřili z vodní dýmky,tak to bylo celkově opravdu příjemné odpoledne.I atmoféra a obsluha se od mé poslední navštěvy posunula o hodně výše.
Fakt supr.Mohu kompletně doporučiti a už se těším na svou další návštěvu.
windpoint +3  Uživatel s více jak 10 hodnoceními restaurace  Správce restaurace "Zemanova kavárna", "TWIN POINT bar & restaurant", "Le Marché"
10.06.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
350
Moc nás potěšilo, že se z Faraona stal Klub cestovatelů. Atmosféra je mile neformální a proto vůbec nevadí, že milá obsluha má občas trošku amatérský přístup. Sem se to hodí. Dává to pocit, že je načese vzít pas, letenky a zase někam zmizet. Jídla jsou autentická (konečně v Brně máme arabskou kuchyni, které se tak dá říkat). Měli jsme jako už několikrát výběr předkrmů. kebab, k pití Ayran. Jediná výtka - placky jsou celkem mizerné, studené a takové ty supermarketové.
jozka
29.05.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
300
nejkrasnejsi misto v Brne.nezapomenutelny zazitek.skvela atmosfera.obsluha s otevrenym srdcem.urcite prijdte stravit prijemne okamziky i s rodinou.
magdu +2  Certifikovaný uživatel  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
10.05.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
247
Objednali jsme si mix ochutnávek - hommos, pastu z lilků, různé plněné taštičky, falafel, vinný list plněný rýžovou směsí, salát z bulguru, nakládaný lileček s ořechy a papričkami.
Můj oblíbený falafel byl trochu vysušený, ale plněné taštičky nám přišly k chuti, tak jsme ještě přiobjednali.
I když se zdálo, že jsou to jen chuťovky, odcházeli jsme pořádně přejezení :-).
Příště budu hodovat v leže v přilehlém stanu :-).

Kamarád je zcestovalý a občas na zahradě grilují s arabama z různých končin a potvrdil mi, že zdejší hommos je přesně takový, jaký ho dělají i oni. Podle jeho vzoru jsem si do něj nalila olej (ahá, tak proto byl servírovaný ve tvaru jamky).

Obsluha byla výborná. Slečna se o nás dobře starala a s úsměvem na rtech.

Ráda se do Klubu cestovatelů vrátím na další ochutnávku.

A perlička závěrem. Víte proč mají arabové až 4 manželky? Protože jedné manželce by trvalo pěkně dlouho, než by oloupala cizrnu a sama by to do oběda nestihla :-) (z arabských vtipů).
theodor +1  Certifikovaný uživatel  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
12.04.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
485
Natěšen po zdejší recenzi Plechiho jsem vyrazil s kamarádem na večeři, pln očekávání autentické arabské kuchyně. První zklamání byly zdejší nápoje výhradně ze sortimentu pivovaru Černá hora :-( včetně nealka. Pivo nic - moc, zvládl jsem jen dvě dvanáctky - prostě málo pitelné (chcete-li nepitelné) pivo.

Očekávali jsme pořádně ostrá jídla, která máme rádi (v tamním jídelníčku jsou i některá označena dvěmi, či třemi chilli papričkami) nicméně intenzita ostrosti téměř nulová, takže jsme doobjednali další omáčky s důrazem na to aby nás nešetřili, opět nic - moc, až na potřetí přinesli navíc mističku s něčím konečně ostrým, a to z kuchyně vykoukl i kuchař, aby si nás prohlédl. Uznávám, že máme oba dost propálený huby, ale tady ostrost autentické kuchyně naprosto postrádám. Detailně: Humus byl bez chuti, takový nijaký, totéž platí i o jogurtu s okurkou, placky taky nenadchly, falafel moc prosmažený, tudíž tvrdý a vyschlý a nevylepšily ho ani omáčky MANGO PICKLES a LIME PICKLES (deklarované jako velmi "ostré", ve skutečnosti jen mírně ostré.

Největším "tajemstvím" pro nás bylo zdejší jehněčí, které jsme si oba dali. Bylo nějak "divně" libové, světlé a moc měkké až bych řekl, že to bylo nějaké NEZNÁMÉ maso z konzervy, ale určitě ne jehněčí, ale protože jsme naznali již v průběhu večera, že toto byla špatná volba a určitě nebudeme mít důvod návštěvu opakovat, tak jsme se ani nepouštěli do nějakých debat s presonálem, co že to vlastně bylo. Předpokládám stejně, že by tvrdili, že jehněčí :-). a navíc v pátek před prodlouženým velikonočním víkendem jsem fakt neměl už sílu ani chuť si s někým něco vysvětlovat. Obsluha taková neformální. Střapatý mladík (evidentně cestovatel baťůžkář) - pochybuji, že takto nevýrazné jídla mu někde v Libanonu, či Indii (kam se tato resto oficíálně profiluje) dali na stůl. Nemůžu napsat, že by byl nepříjemný, ale ani nijak profesionální, určitou snahu ovšem projevoval...

Interiér od doby, co zde skončil ještě zoufalejší podnik se skutečnou "egyptskou" kuchyní "Faraon", moc změn nenaznal. Nutno vypíchnout třeba MIX nejrůznějších rozhrkaných židlí u stolů. Restaurace je nekuřácká, což jsem já ocenil, kolega rozhodně ne. Kouřit zde lze jen vodní dýmky jejichž vonné tabáky dodávají podniku snad jediný prvek výjimečnosti. Jídla se sice tváří, (a na jídelním lístku i dosti přesvědčivě a lákavě), autenticky- realita je ale bohužel zjevně posunuta jinam, blíže k Evropě, ale možná, může někomu vyhovovat předstírat si, že jí arabské jídlo. A ono to něco jiného než smažák či guláš skutečně je. Nutno uznat, že kus-kus jako příloha byl skutečně povedený a setkáte se s ním bohužel málo-kde.

Nejvíc mě tady zaujal jídelní lístek prokládaný zdařilými fotografiemi, zachycující většinou "lidová gastro zařízení" v Arabii a Asii, rsp, listy jídelního lísteku jsou vsunuty mezi tyto zdařilé fotky. No škoda, dlouho jsem se nikam tak MOC netěšil, jako sem :-/

Komentář - tashi Správce restaurace "Klub cestovatelů" (16.04.2009 07:21)
Dobrý den pane Theodore, děkuji Vám za ohlas na naši restauraci, i když z Vaší strany příliš pozitivní není. Mám takový dojem, že se Vaše představa o tom, co je arabská kuchyně jaksi minula s tím, jakou kuchyni nabízí naše arabská restaurace. K Vámi tolik zmiňované pálivosti - zatím jsem navštívil 11 arabských zemí a celkem v nich strávil asi 6 měsíců. Nikde jsem si nevšiml, že by podávali obzvlášť pálivá jídla. A to proto, že arabská kuchyně prostě apriori NENÍ PÁLIVÁ. V arabské kuchyni se chilli ani jiné pálivé přísady prostě prakticky nepoužívají. Proto není divu, že vás jídlo nepálilo - tak to bylo správně! :) Představa, že exotická kuchyně = pálivá kuchyně je velmi rozšířená a obecně mylná. Ohledně Vámi zmiňovaného "divného" jehněčího masa bych si dovolil se důrazně ohradit - používáme zásadně čerstvé halal jehněcí maso. V žádném případě jsme NIKDY nepoužili jakékoliv jiné maso než ČERSTVÉ jehněčí. Možná je někdo zvyklý na podivnou pachuť jehněčího, jak to známe z českých putyk. Jehněčí se však dá upravit snadno tak, aby tuto pachuť nemělo - a podle toho se kvalitní jehněčí pozná. Stejně tak se dá jehněčí upravit dušením či na grilu tak, že se téměř rozpadá a je krásně měkké a šťavnaté. Náš kuchař Muhammad, původem z Damašku, jídla připravuje tak, jak je zvyklý ze Sýrie a také od arabských hostů máme pozitivní reakce na autentickou a původní chuť podávaných pokrmů, včetně domácího hommosu, který je dle Vás "...bez chuti, takový nijaký...". Nechci zde rozebírat do podrobna všechny Vaše připomínky ke Klubu cestovatelů, protože by to ani nemělo valného smyslu. A je mi také jasné, že se svými zkušenostmi z různých restaurací na vysoké úrovni máte laťku nastavenu asi hodně vysoko. Pro ostatní hosty však mohu oznámit, že pokud budou požadovat jídlo vskutku hodně ostré, je jim pro příště k dispozici na vyžádání u obsluhy kořenka s mletým chilli a mohou si tak pokrm upravit dle své chuti. Přeji Vám pěkný den a hodně dobrých gastronomických zážitků. S úctou David Gladiš, majitel restaurace Klubu cestovatelů.
Fafejta +1  Uživatel s více jak 10 hodnoceními restaurace
11.03.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení
250
Konečně arabská kuchyně v Brníčku!A to musím pochválit kuchaře i vedení,že jídlo je z pravých ingrediencí,jak má být.Nebudu perfekcionalista,každý si své výtky najde,ale celkově můžu zdejší kuchyni doporučit všem milovníkům arabské kuchyně i lidem co vyhledávají cizorodé vůně i chutě.Nicméně atmosféra,teplota v restauraci i obsluha ta by na středním Východě totálně propadla.Špatný,špatný,špatný.Ale to už je taková brněnská tradice.....

Komentář - tashi Správce restaurace "Klub cestovatelů" (15.03.2009 09:52)
Dobry den, mohl byste být prosím více konkrétní ve hodnoceni "...atmosféra, teplota v restauraci, i obsluha....."?? Slova "špatný, špatný, špatný" mi bohužel nedávají žádnou představu o tom, co je špatně. Děkuji.
plechi +3  Certifikovaný uživatel  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
23.02.2009
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
250
Tady je to trefa. Maji tady jeden z nejlepsich humusu v Brne. Libi se mi i moznost dat si mix ruznych predkrmu nebo jidel. Restaurace si na nic nehraje a presto je authenticka, jidlo dobre. Dejte si tu mix predkrmu a matovy caj. Jedine co bych vytknul je pita placka z obchodu a nic moc. Skoda ze si nedelaji vlastni domaci, to uz bych pak fakt nevedel kde najit nejakou mouchu.
15 hodnocení 39 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
300


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz