Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 13281882
Vyhledávání:


restaurace
Gyropolis, s.r.o.
 
Přemyslovo náměstí 22
62700 Brno - Slatina
Jihomoravský kraj
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 515 537 156
Fax:  +420 602 602 022
E-mail:  rozvoz@gyropolis.cz
URL:  www.gyropolis.cz
Počet míst:  50
Parkoviště:  ANO
Nekuřácká restaurace:  NE
Nekuřácký salonek:  NE
Bezbariérový přístup:  NE
Gyropolis je nový kousek Řecka v našem městě. Byl založen dvěma Řeky, kteří mají pochopení pro to, jak moc se českému lidu zamlouvá řecká kuchyně. Obdařeni smyslem pro detail a zároveň řeckou pohostinností, vytvořili Georgios a Fanis nové místo s tradiční řeckou chutí a atmosférou. Naše služby Vám nabídnou opravdovou chuť Řecka, ať už v naší restauraci, v pohodlí Vašeho domova či kanceláře, a to vždy s úsměvem, láskou a spoustou tradičního řeckého nápoje ouza. Poznáte i spoustu dalších řeckých specialit.

Veškerá naše jídla jsou připravována s péčí a láskou k chuti a dávají Vám možnost obohatit Váš gastronomický rozhled o další škálu kulinářských a gurmánských požitků.

Těšíme se na Vás, že ochutnáte naše jídla a ověříte si řeckou pohostinnost.

KALI SAS OREXI aneb DOBROU CHUŤ!

VÁŠ GYROPOLIS

 
Otvírací doba:
• Pondělí 10:30-22:00
• Úterý 10:30-22:00
• Středa 10:30-22:00
• Čtvrtek 10:30-22:00
• Pátek 10:30-22:00
• Sobota 11:00-22:00
• Neděle 11:00-22:00
Kuchyně:
• Řecká
 
Kreditní karty:

nezadáno
Stravenky:Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
31.03.2016
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
560
Restaurace Gyropolis specializující se na řeckou kuchyni se nachází v samém středu brněnské městské části Slatina. Od zastávky MHD je to sem jen pár kroků a auto se dá zaparkovat přímo před vchodem do podniku, tedy pokud je zde místo. Interiér je laděn do barev známého řeckého ostrova Santorini, který je zde vzpomenut i několika obrázky. Život na břehu moře dýchá od baru, opleteného rybářskými sítěmi. Alabastrové sochy a skulptury zase odkazují na antické památky. Daň moderní zábavě vzdává velkoformátová LCD televize, v době mé návštěvy naštěstí vypnutá. Restaurant funguje částečně i jako bistro, nabízející řecké speciality přímo do ruky a nedá se říct, že by tato služba nebyla využívána, zvláště dětskými návštěvníky. Obsluha je milá, šarmantní a rozesmátá. Působí neskutečně uvolněným dojmem a je přístupná jakýmkoli požadavkům. Svou odyseu zahajuji řeckým bílým rozlévaným vínem Imiglykos, servírovaným v stylizované nalévací ocelové butylce. Není to žádný zázrak, ale katastrofa také ne. Prostě mu jen chybí nějaký ten akcent, který by upoutal a zaujal. Jako předkrm si vybírám Feta Psiti, což je na grilu zapečená feta s paprikou, rajčetem a oregánem. Normálně ji podávají v pitě, ale protože já ji chci samostatně, dostávám ji na talíři zabalenou v alobalu. Těžko proto mluvit o nějaké stylizaci či hodnotit úpravu na talíři. Je to jednoduchost sama. Chuťově je krásně sametová a velice dobře kořeněná. Pod povrchem jazýček lechtají netradiční tóny a ozvuky opravdu starých vzpomínek. Něco podobného se dá říci i o následujícím chodu, kterým je Tigania aneb pikantní vepřové maso na nudličky s paprikou, hranolkami, pitou a chybět samozřejmě nesmějí tzatziki. Opět to není o vzhledu, ale o zajímavých chutích. Pikantnost je držena na uzdě, takže se člověk nezpotí, ale užije si příjemný pocit lehounké ostrosti, kompenzovaný kyselostí tzatziků. Hranolky i pita zbytek výborně doplňují. Jako sladkou tečku si objednávám baklavu, klasický řecký dezert z listového těsta plněného ořechy a přelitého medovým sirupem. Jeho zásadním nedostatkem je fakt, že je ještě napůl zmrzlý. Přiložená dezertní vidlička nemá vůbec šanci si s ním poradit a k porcování musím vzít steakový nůž. Tohle je hodně velké zklamání. Řecká káva je silná a hořká až to svírá pusu, servírovaná v tom nejjednodušším podání. Na úplný závěr si dávám v duchu řeckých tradic pětihvězdičkovou Metaxu. Dýchá sluncem, rozpálenými kameny a sežehlou trávou. Gyropolis není tak úplně obyčejný restaurant, a to je více než osvěžující. Na druhou stranu k velké gastronomii jim ještě zbývá pořádný kus cesty.

Komentář - Petronius Certifikovaný uživatel Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace (04.04.2016 21:51)
Asi mám lehce rýpavou náladu ... Očekávat od řeckého vína "zázrak" a od řecké kuchyně "velkou gastronomii" může snad jen chronický optimista ?? Ale díky nergalovi, že to tady alespoň trochu žije.
anoli +1  Uživatel s více jak 10 hodnoceními restaurace
29.09.2013
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
200
Jídlo velmi dobré, i když tzatziki mívali lepší a zdá se mi, že jich dávali i větší porci. Vadila mi jinak milá obsluha: jako host jsem se cítila všelijak, když jsem byla nucená pozorovat, jak rukama "oždibávají" napíchnutý gyros, umístěný v místnosti, kde sedí hosté, a lžičkou seškrabují a rovnou konzumují zbylé kousky ze sběrné nádoby. Vrhali se na to jak kobylky, asi neobědvali. Přijde mi to velmi neprofesionální!
2 hodnocení 3 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
320


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz