Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 11435839
Vyhledávání:


restaurace
Charlie´s Square
 
Římské náměstí
602 00 Brno - Střed
Jihomoravský kraj
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.: 
Fax: 
E-mail:  square@tripoli.cz
URL:  www.charliessquare.cz
Počet míst:  70
Parkoviště:  ANO
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  NE
Bezbariérový přístup:  ANO
Minipivovar a stejnojmenná restaurace Charlie´s Square vznikla na jaře roku 2014. Nachází se v samotném srdci Brna, a to na Římském náměstí. Zakladatelé Charlie´s Square přišli s myšlenkou založení pivovaru hlavně za účelem zviditelnění moderního pojetí výroby piva. Veškerá technika na použití výroby, je vystavená v restauraci a je plně funkční. Výrobce nic nezatajuje a vše je volně přístupné. Pivo se vaří v restauraci a kvašení a zrání piva probíhá v nerezových CK tancích, které jsou umístěny za barem a z těchto tanků je následně hotové pivo i točeno. Dále zde pro své zákazníky připravují recepty české domácí kuchyně v moderní pojetí, snoubící se s jedinečnou chutí piva a vlastními lahodnými dezerty. Vše si může zákazník vychutnat v moderní restauraci, s otevřenou kuchyní. A tak může nahlédnout nejen na vaření piva, ale i mistrům kuchyně pod pokličku. Pivní sběratelé si zde mohou zakoupit sklenice s originálním logem Charlie´s beer nebo pivní etikety.

 
Otvírací doba:
• Pondělí 11:00-0:00
• Úterý 11:00-0:00
• Středa 11:00-0:00
• Čtvrtek 11:00-0:00
• Pátek 11:00-1:00
• Sobota 11:30-1:00
• Neděle nezadáno
Kuchyně:
• Česká
• Mezinárodní
 
Kreditní karty:

Stravenky:Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
22.10.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
769
Restaurant Charlie´s Square se nachází v samém centru Brna jen pár kroků od dopravního uzlu u Hlavního vlakového nádraží. Mimo jiné se pyšní i vlastním minipivovarem, což je uvnitř podniku nepřehlédnutelná deviza. Moderní interiér s odkazy na Charlieho Chaplina je rozčleněn na několik výškových stupňů, z nichž každý je hierarchicky laděn do jiných barevných dekorů a motivů, přestože drží jednotnou designovou linii, z níž vybočují snad jen osvětlovací tělesa, definované pro jedno každé patro samostatně.
Obsluha je vstřícná, milá a usměvavá. Neopomenou se pravidelně přijít ujistit, že je vše s jídlem i pitím v pořádku a bez problému či upomínání zvládají i složitější objednávku se správným načasováním jednotlivých položek.
Svou návštěvu tady zahajuji gratinovaným kozím sýrem s medem, vlašskými ořechy, salátkem a marinovanou červenou řepou. K tomu jsou opečené máslové bagety a do sklenice dostávám rozlévaný Ryzlink rýnský z Habánských sklepů. Samotný sýr je servírován v keramické mystičce a jeho konzistence i chuť jsou vynikající. Červená řepa i salátek v roli přílohy jsou v pořádku, jen bych ubral množství řepy. Jednak ona hromada nevypadá na talíři nejlépe, a pak je jí pro předkrm opravdu příliš mnoho. Víno zaujme vůní lipového květu, v chuti pak svou plností a příjemnou kyselinkou. Následuje jelení guláš Charlie´s podávaný s domácími bramboráčky a brusinkami. K němu vybírám rozlévaný Merlot Gran Reserva z chilského vinařského domu Santa Ema. Guláši není co vytknout, je v něm síla, hutnost i krásný kontrast lehké nahořklosti omáčky vůči sladkosti brusinkového dipu. Bramboráčky ke zvěřině sedí jako poklice na hrnec a maso se krásně rozpadá, takže je to opravdový kulinářský zážitek se vším všudy. Víno, coby tip someliéra, nezůstává ani o trochu pozadu. Decentní ovocná vůně s nádechem švestek a třešní krásně doplňuje jeho vyvážený chuťový projev s plným a robustním tělem. Tímto výběrem se mi vskutku podařilo mimořádně vhodné snoubení jídla a vína. Sladká tečka má podobu pivního tiramisu se sladovým výtažkem a ani v tomto případě nejsem zklamán. Po dlouhé době mám zase jednou domácí produkt a ne chlazený prefabrikát, takže si ho užívám naplno. Espresso značky LavAzza je taktéž výborné.
Návštěva Charlie´s Square se v mnohém podobá mému předchozímu gastronomickému dostaveníčku, které jsem hodnotil velmi vysoko. I u Charlieho jsem si na maximum vychutnal jídlo a pití, nechal se hýčkat skvělou a pozornou obsluhou a užil jsem si skrznaskrz příjemnou atmosféru.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
769


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz