Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 11640232
Vyhledávání:


restaurace
Blue Wagon
 
Uruguayská 19
120 00 Praha - Vinohrady
Praha
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 222 561 378
Fax: 
E-mail:  rezervace@bluewagon.cz
URL:  www.bluewagon.cz
Počet míst:  54
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  ANO
Bezbariérový přístup:  ANO
Blue Wagon vám nabízí moderní francouzskou gastronomii tak, jak má vypadat. Vaříme z kvalitních a čerstvých surovin, které zpracováváme šetrnými, zdravými metodami. K dobrému jídlu vám pochopitelně doporučíme vhodné víno – nabízíme nejen česká, francouzská či španělská, ale především vína rakouská, jejichž výběr máme největší v Praze. Skvělé jídlo a vynikající víno by ovšem neznamenalo nic bez dokonalého servisu. Vaše návštěva je pro nás vždy svátkem, a proto servis patří mezi klíčové ukazatele vaší spokojenosti. Blue Wagon naleznete na Královských Vinohradech, nedaleko od Náměstí Míru. Světlý a vzdušný interiér vás osloví svou jednoduchostí a důrazem na detail. Rádi pro vás připravíme firemní setkání, jako jsou business obědy, pro teambuildingové aktivity nabízíme řízené degustace s naším sommeliérem nebo pro vás připravíme speciální akce na objednávku. Anebo přijďte jen na romantickou večeři…

 
Otvírací doba:
• Pondělí 11:00-23:00
• Úterý 11:00-23:00
• Středa 11:00-23:00
• Čtvrtek 11:00-23:00
• Pátek 11:00-23:00
• Sobota 12:00-23:00
• Neděle 17:00-23:00
Kuchyně:
• Mezinárodní
 
Kreditní karty:

Stravenky:

nezadáno


Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
22.08.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
2052
Restaurant Blue Wagon se nachází na klidné ulici pražských Vinohrad, kousek od náměstí Míru v přízemí řadového domu. Letní zahrádka na chodníku před podnikem s látkovou markýzou je z těch skromnějších, nicméně přitáhne pozornost k jinak nenápadnému vstupu. Uvnitř je restaurant na první pohled docela prostě a jednoduše zařízen, přesto v sobě ukrývá spoustu rafinovaných prvků, které pak v souhrnné rekapitulaci přinášejí pocit vysokého komfortu a nebývalé útulnosti. Člověk se tu velmi záhy cítí příjemně a pohodově.
K tomu měrou vrchovatou přispává i personál. Na jedné straně neformální, velice milá a usměvavá vstřícnost, na straně druhé nebývale vysoká profesionalita, která neztrácí ze zřetele dokonalé uspokojení hosta. Vskutku, už dlouho jsem se nesetkal s tak precizně sehraným tandemem. Jejich skoro až domácký přístup k hostům je bezpochyby jednou z předností tohoto podniku.
Vstupem mého večerního debužírování se stává nealkoholický hořký aperitiv, servírovaný na ledě s půlměsíčkem červeného grapefruitu. Hned po něm objednávám 5-chodové degustační menu společně s vinným párováním. Začínám s amuse bouche, kterým je chips s emulzí, bylinkami a černou himálajskou solí. Jednoduché a krásné, i díky speciálnímu servírování na bílých lávových kamenech. Hned poté následuje studený předkrm v podobě kozího sýru s marinovanou červenou řepou, tenkými plátky kedluben, řepovou emulzí a s hráškovými klíčky. Na talíři to vypadá nádherně, až je člověku líto onu krásnou kompozici rozbíjet. Každopádně chuťový projev nezůstává tomu estetickému nic dlužen. Je to výborné. Ve skleničce mám první vinný vzorek, kterým je italské Pinot Grigio z Cantiny Cortaccie ročník 2016. Víno je sušší s příjemnou kyselinkou a krásně doplňuje sýr s řepou. Úžasný vstup!!! Na řadě je králičí vývar s rajčatovým concassé a raviolou plněnou králičím masem. Kromě menšího zápolení s naporcováním obrovské ravioly je to opět vynikající záležitost, která má navíc pořádnou sílu. Následuje skutečná delikatesa: foie gras s červeným rybízem a brioškou. Je to neskutečně jemňoučké a precizní. Když přičtu polosladkou Pálavu z čejkovického vinařského domu pana Jakuba Šamšuly, která k jatýrkám pasuje jako poklice na hrnec, není co řešit. Paráda!!! Úplně se rozplývám. A to ještě netuším, jakou pecku už mi chystají v kuchyni. Zlatým hřebem večera jsou totiž bez pardonů kachní prsa s gratinovaným pastiňákem, malinami, červenou cibulí a malinovým demi-glace. Už ten nápad zkombinovat to takhle dohromady je za všechny peníze. Sladký akcent malin nebývale a zajímavě podtrhuje chuť kachních plátků, a když se přidá ještě cibule, je to zážitek zážitků. Doprovází ho Rulandské modré opět od pana Šamšuly, které je krásné ve vůni a plnokrevné v chuti. Po tomhle dokonalém kulinářském představení jsem si myslel, že mě už nic nemůže překvapit, ale malinový sorbet s mascarpone krémem, čokoládovou drobenkou, čerstvými malinami, malinovým gelem a mátovými chipsy je tak přenádherně naaranžovaný, že mohu jedině smeknout, kochat se tou nádherou a posléze se opájet všemi těmi fantastickými tóny, které jsou tady ukryty. Polodezertní víno La Spineta Moscato d´Asti je výborným sekundantem tohoto sladkého zázraku. Zbývá se rozloučit. Napřed výborné espresso se smetanou, poté nádherně hladivý Armagnac V.S.O.P. jako digestiv.
Restaurant Blue Wagon se honosí řádkou ocenění, ať už je to Certificate Of Excellence od Tripadvisoru nebo pravidelné umísťování v TOP100 Maurerova výběru grandrestaurantů ČR, ale především je doporučován ve slavných Michelinských průvodcích. Dnes už vím, proč tomu tak je a nemohu jinak, než souhlasit. Zažil jsem tady jeden z nejlepších gastronomických vrcholů letošního roku.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
2052


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz