Uživatel: nepřihlášen
Počítadlo přístupů: 13117926
Vyhledávání:


restaurace
Alriso Risotteria Italiana
 
Betlémské nám. 11
110 00 Praha - Staré Město
Praha
Česká republika
Přibližná poloha

Tel.:  +420 222 233 341
Fax: 
E-mail:  info@alriso.cz
URL:  www.alriso.cz
Počet míst:  40
Parkoviště:  NE
Nekuřácká restaurace:  ANO
Nekuřácký salonek:  ANO
Bezbariérový přístup:  ANO
Restaurace Alriso má v názvu přívlastek risotteria italiana, zaměřuje se totiž na rýži a v různých podobách ji používá do většiny pokrmů od předkrmu po dezert. Zdejší menu je tak kompletně bezlepkové, současně ale pestré a velmi chutné. Uspokojí nejen bezlepkáře, ale i milovníky italské kuchyně, masa a darů moře. Na vinné kartě najdete pečlivě vybraná italská vína. To vše v atmosféře italské trattorie, jež vám dovolí zapomenout na každodenní shon. Aby se vám na talíř dostalo jídlo v nejvyšší kvalitě, se stará náš šéfkuchař Jiří Sus.

 
Otvírací doba:
• Pondělí 11:00-23:00
• Úterý 11:00-23:00
• Středa 11:00-23:00
• Čtvrtek 11:00-23:00
• Pátek 11:00-23:00
• Sobota 11:00-23:00
• Neděle 11:00-23:00
Kuchyně:
• Italská
 
Kreditní karty:

Stravenky:

nezadáno


Aktuality


Neuvedeny žádné aktuality.


Týdenní menu


Neuvedeno žádné týdenní menu.


Poznámky (diskuze) k restauraci


Neuvedeny žádné poznámky.

Přidat poznámku


Mobilní hodnocení
Hodnocení

Skrýt slovní hodnocení

Hodnocení uživatelů: (přidat nové hodnocení)
Hodnotil Datum Jídlo Pití Atmosféra Obsluha Útrata/1
nergal  Uživatel s více jak 15 hodnoceními restaurace
23.08.2018
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
757
Italská risotteria s názvem Alriso se nachází na Betlémském náměstí uprostřed pražského Starého Města. Poloha více než výhodná, což ji předurčuje k vysoké návštěvnosti. Na rozdíl od restaurací natěsnaných v úzkých uličkách okolo má Alriso díky ploše náměstí rozmach i pro letní zahrádku. Nicméně si dokážu představit i romantičtější posezení, než tady obklopen všemi těmi parkujícími auty. V interiéru se sází na jednoduchost a přirozenost a úplně tu vidím pravzor všech klasických italských tratorií, do jejichž kamenných zdí se opírá středomořské slunce. Pohříchu je to prostor malinký jako klícka, takže kromě barového zázemí je tu místo už jen pro pět dvoudomých stolků. Kapacitu rozšiřuje ještě suterénní sklep, jenž je evidentně využíván až k večernímu posezení, protože po dobu oběda tam není ani noha a obsluha tento prostor zákazníkům v poledne ani nenabízí. Při mém příchodu to v podniku vypadá jako při velkém úklidu. Barový pult je zavalený servisními proprietami, které obsluha zřejmě připravuje na večer. Přesto jsou stoly založeny a připraveny pro hosty. Poměrně nevábné papírové prostírání tu má kromě své základní funkce, kterou je pochytat všechny nečistoty, ještě sekundární roli: slouží totiž jako plátno, na které se v závěru hodování hostům natiskne dezertní nabídka.
Personál se prezentuje vysokým profesním standardem a funguje jako dobře promazaný mechanismus, který v podstatě nedělá chyby. Jejich ledová preciznost je na druhou stranu malinko odděluje od hostů a vytváří bariéru, která se dá velmi lehce zaměnit za lhostejnost. Vřelost a upřímný zájem o spokojenost hosta by je zřejmě pasoval na krále parketu, takhle zůstávají o schod pod vrcholem.
Oběd zahajují skleničkou rozlévaného bílého Chardonnay a italskou perlivou vodou San Pellegrino. Z jídelního lístku pak vybírám polévku minestrone alla pomodoro, rizoto s lososem, česnekem, špenátem a vínem a jako dezert panna cottu s omáčkou z malin. Polévka je bohatá a krásně lehounce štiplavá, takže si ji ještě chvíli po dojedení uchovávám v paměti. S rizotem je to už horší, tady se nám nějak minuly dráhy očekávání a provedení. Přiznávám, že nejsem velkým příznivcem mazlavých rýžových kompozic, a bohužel přesně tu dostávám v Alrisu na talíři. Mělo mě varovat to víno, coby jedna z ingrediencí, ale co už se dá dělat, zkusím být maximálně objektivní. Vykouzlit zajímavé aranžmá s rizotem samozřejmě moc nejde, takže tady pokrm spíše tratí než získává. Nabídnuté zahuštění parmezánem naopak pár plusových bodů přidává. Losos i špenát odvádějí každý svůj díl práce… ale pořád to nestačí k tomu, abych měl z jídla alespoň nějaký pocit, který by mi zůstal déle než vteřinu. Chybí tomu výraz, ať už na to nahlížím zprava nebo zleva. To závěrečná panna cotta je už úplně jiná liga. Je krásně hladivá a vláčná, v kombinaci s malinovou omáčkou je to trefa do černého. Miniaturní espresso pražírny Miscela d´Oro je standard z kávomatu.
Alriso Risotteria Italiana není špatná restaurace a nemám problém dát palec nahoru pro doporučení, přesto se mi však zdá, že poměr cena/gourmetské uspokojení nedosahuje očekávaných výšin. V obyčejné restauraci a za poloviční cenu bych byl nejspíš nadšen, tady by to chtělo přitopit pod kotlem.
1 hodnocení 1 osob
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
757


Přidat hodnocení restaurace

© 2014 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Artax a.s., poslední aktualizace 26. 2. 2014
Naše další projekty: etisky - digitální tisk, OSVÍTÍME VÁS, Firemní a osobní kalendáře, sCool Matematika.
AKTUALITY
Nejsou žádné aktuality.

Seznam aktualit
REKLAMA
Kadeřnictví Michaela
Kadeřnický salon a solárium v centru Brna.
www.kadernictvi-michaela.cz